Mjesečne arhive 21/10/2020

AutorGDCKVukovar

JAVNI POZIV Za dodjelu jednokratne pomoći u obliku drva za ogrijev

Na temelju članka 5. stavka 1. točka 15. i 22. Statuta Gradskog društva Crvenog križa Vukovar, Urbroj: 253-2/15 od 03.rujna 2015.g., Ravnatelj Gradskog društva Crvenog križa Vukovar dana 21.10.2020 objavljuje

JAVNI POZIV

Za dodjelu jednokratne pomoći u obliku drva za ogrijev

Javni poziv upućuje se u svrhu pružanja pomoći osobama slabijeg socijalnog statusa koji imaju prebivalište/boravište na području Vukovarsko-srijemske županije i to u obliku dodjele drva za ogrijev u količini od 3 metra drva po obitelji. Količina dodjele ogrijeva je 50 prijavljenih.

Javni poziv otvoren je od 21.10.2020.godine do 30.11.2020.godine. Isporuka drva za ogrijev određena je za mjesec studeni nakon isteka trajanja javnog poziva te obrade zaprimljenih zahtjeva.

 

Javni poziv i Zahtjev nalaze se u nastavku, te Vas molimo pročitajte cijeli tekst prije popunjavanja, radi boljeg uvida u tražene informacije, što će Vam pomoći kod ispunjavanja Zahtjeva. Molimo odgovorite na sva pitanja u obrascu koja se odnose  na Vas ili članove Vašeg kućanstva te dostavite svu potrebnu dokumentaciju.

 

202010221437

 

jednokratna pomoć _novi_korisnik

 

 

AutorGDCKVukovar

EDUKACIJA ZA PROGRAM ASANACIJE BUNARA

U organizaciji Odjela za pripremu i djelovanje u kriznim situacijama Službe za spašavanje života i djelovanje u kriznim situacijama Hrvatskog Crvenog križa u Vinkovcima je 15. i 16. listopada 2020. održana edukacija za program asanacije bunara na kojoj su uz predstavnike nacionalnog društva Hrvatskog Crvenog križa Mateu Brižić, Ivicu Usmijanija i Darka Šćurica, sudjelovali volonteri i profesionalci gradskih društava Hrvatskog Crvenog križa Slatina, Vukovar, Solin, Valpovo, Beli Manastir, Klanjec, Nova Gradiška, Donja Stubica, Donji Miholjac i Vinkovci.
Asanacija je definirana kao mjera zaštite i spašavanja koja se u svrhu smanjenja opasnosti po zdravlje ljudi i životinja provodi na područjima zahvaćenim katastrofama (prirodnim, tehničko-tehnološkim, ekološkim) ili ratnim djelovanjem, s ciljem sprečavanja nastajanja i širenja ljudskih, biljnih i životinjskih bolesti, osiguranja neophodnih sigurnosnih uvjeta i zaštite okoliša.
Asanacija bunara je mjera zaštite i spašavanja kojom se, uz primjenu odgovarajućih postupaka, uklanjanjem biološkog i mehaničkog otpada kao mogućeg izvora zaraze i onečišćenja vode, osposobljavaju izvori pitke vode za ljudsku uporabu i korištenje u domaćinstvima i poljoprivredi za druge namjene: namirenje stoke, navodnjavanje polja i slično.
Teoretski dio edukacije održali su Ivan Usmijani (povijest programa i standardni operativni postupci) i ravnatelj Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci Branko Tomić (asanacija bunara kao temelj zaštite okoliša i održivog razvoja, te osobna zaštitna sredstva), a praktični dio – asanaciju bunara na stvarnoj lokaciji, članovi vinkovačkog tima Darko Jurković i Matej Đuzalović, uz aktivno sudjelovanje svih polaznika edukacije.
Da bi gostima iz drugih dijelova Hrvatske približili bogatstvo kulturnog naslijeđa i turističku ponudu našega grada pobrinuli su se promidžbenim materijalima Turistička zajednica Grada Vinkovaca i Gradski muzej Vinkovci čiji je ravnatelj Hrvoje Vulić na upečatljiv način predstavio povijest, arheologiju i etnologiju Vinkovaca – najstarijeg naselja u Europi s kontinuitetom naseljenosti duljim od 8.200 godina.